Posiadanie na wyłączność strefy spa może wydawać się nierealnym marzeniem. Nic bardziej mylnego. Nie trzeba być skazanym na korzystanie ze wspólnych basenów czy wanien z hydromasażem. Wystarczy dodatkowa przestrzeń w przydomowym ogródku. Przekształcenie jej na prywatną oazę relaksu może okazać się niezwykle udaną inwestycją.

Rozluźnienie gorącą kąpielą

Wiele osób uważa, że zdrowie jest najważniejsze. Jednak czasami trudno jest o nie dbać regularnie. Siedzący tryb pracy czy niewystarczająca ilość aktywności fizycznej odbija się na stanie kręgosłupa, stawów czy napięcia mięśni. Jacuzzi ogrodowe gwarantują rozluźnienie całego ciała i poprawiają krążenie. Nie bez powodu tego rodzaju zabiegi są często zalecane przez lekarzy po kontuzjach czy przebytych chorobach. Na komfort kąpiących się wpływa wiele czynników.

Wśród nich są funkcjonalne poduszki pod kark, które umożliwiają wygodne ułożenie głowy. Ma też wmontowany wodospad, którego obserwacja działa kojąco na każdego. Możliwość dopasowania temperatury do własnych preferencji sprawia, że z tej gorącej kąpieli nie chce się wychodzić.

Wspólna zabawa

Jeśli wanna ma służyć większej ilości osób, odpowiednim rozwiązaniem będą baseny ogrodowe całoroczne. Najczęściej spełniają one dwie funkcje: wanny z hydromasażem i miejscami siedzącymi oraz strefą z miejscami leżącymi. Duża ilość dysz zamontowanych w różnych miejscach sprawia, że osoby przebywające w wannie są masowane od stóp do głów. Niektóre modele mają możliwość ustawienia dysz w sposób rotacyjny. Duża wanna ogrodowa to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią organizować przyjęcia na świeżym powietrzu. Można zrelaksować się w przyjemnej, imprezowej atmosferze.

Jeśli chodzi o baseny ogrodowe sklep oferuje modele z różnymi udogodnieniami. Wśród nich jest np. barierka, która pomoże w bezpiecznym wchodzeniu i schodzeniu. Przyda się to zwłaszcza, jeśli z urządzenia korzystają maluchy lub osoby starsze. Dno wanien często jest też wyłożone antypoślizgową matą, która niweluje ryzyko wypadków. Korzystający z takiego rozwiązania mają także możliwość ustawienia koloru wody. Dzięki tym funkcjom przebywanie w basenie stanie się jeszcze bardziej przyjemne.

Relaks na świeżym powietrzu w ogródku może być kompleksowym odprężeniem. Zakup odpowiedniego wyposażenia może sprawić, że stanie się to ulubionym miejscem wszystkich domowników. Nie warto więc odwlekać decyzji o budowie strefy spa we własnym ogródku. Korzyści płynące z posiadania w swoim otoczeniu takiej instalacji są wystarczająco przekonujące.