Zastanawiasz się nad wyborem kabiny prysznicowej? Sprawdź, jakie zalety mają modele z brodzikiem i te montowane bezpośrednio na płytkach podłogowych. Podpowiadamy, czym kierować się przy aranżacji łazienki i jakie rozwiązania są najbardziej komfortowe dla domowników.

Kabiny prysznicowe – różne modele

Kąpiel to czynność wykonywana regularnie. Właśnie dlatego warto stawiać na praktyczne kabiny prysznicowe, które są wygodne i bezpieczne dla użytkowników. Rodzaj produktu powinien zależeć od potrzeb kupującego oraz charakterystyki pomieszczenia. W ofercie naszego sklepu z wyposażeniem do łazienek można znaleźć nowoczesne i klasyczne modele kabin, które sprawdzają się w życiu codziennym różnych osób. Szczególnie doceniane są przez użytkowników starszych, niepełnosprawnych, dzieci i właścicieli zwierząt. Jakie z nich są najpopularniejsze?

Kabina z brodzikiem

Chcesz wyraźnie oddzielić strefę kąpielową? Postaw na kabiny z brodzikiem. To rozwiązanie znane od dawna, które ma wielu zwolenników i nigdy nie wyjdzie z mody. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich materiałów produkty wyglądają efektownie i nowocześnie, można bez problemu dopasować je do aranżacji łazienki.

Wśród ich największych zalet można wymienić:

  • prosty i szybki montaż,
  • skuteczne zapobieganie zalaniu pomieszczenia,
  • antypoślizgowe dno i wielofunkcyjne zastosowanie podłoża.

Ciekawym przykładem jest półokrągła kabina z wysokim brodzikiem. W niektórych sytuacjach może zastąpić wannę. Wystarczy nalać do niej wody i wykorzystać korek spustowy. Warto zwrócić uwagę na dno wykonane z akrylu sanitarnego, który wykazuje dużą odporność na zarysowania i ścieranie. Modele kwadratowe można estetycznie wkomponować w róg pomieszczenia. Klienci bardzo chętnie wybierają je ze względu na szybki montaż, ponieważ nie jest konieczne wykonywanie złożonych remontów i takie produkty przeznaczone są do każdego domu. Sprawdzają się zarówno w starym, jak i w nowym budownictwie.

Kabina bez brodzika

Coraz popularniejsze stają się kabiny prysznicowe montowane bezpośrednio na posadzce. Pozwalają zachować ten sam poziom podłoża w całej łazience.

Przez to są szczególnie polecane dla:

  • seniorów,
  • osób mających problemy z poruszaniem się,
  • właścicieli zwierząt.

Wejście do brodzika niektórym domownikom może sprawiać trudności. Bezpieczniejsze jest płaskie podłoże, przy którym nie trzeba unosić nóg. Dzięki temu można na przykład wjechać pod natrysk na wózku inwalidzkim lub wejść o kulach. W przypadku osób starszych ważna jest też profilaktyka i wybieranie takiego wyposażenia, które wiąże się z jak najmniejszym ryzykiem poślizgnięcia się i przewrócenia.

Wolnostojące ścianki prysznicowe doceniane są także przez właścicieli zwierząt, którzy chcą myć swojego pupila w jak najbardziej komfortowych warunkach. Tego typu produkty dobrze komponują się z różnymi stylami aranżacji i są na tyle subtelne, że nie narzucają wnętrzu swojej estetyki. Niekiedy wymagają jednak bardziej złożonych prac remontowych i ich montaż w starym budownictwie bywa czasochłonny.

Najpopularniejsze modele

Dużym zainteresowaniem wśród kupujących cieszy się kabina prysznicowa z brodzikiem i ciemnymi szybami. Kolorystyka ścianek może w ciekawy sposób urozmaicić wystrój łazienki. Sprawdzi się między innymi w aranżacjach loftowych i minimalistycznych. Dobrą alternatywą są modele pięciokątne. Nowoczesne produkty zrobione są z bezpiecznego szkła hartowanego oraz wyposażone w wygodne systemy zamykania i otwierania drzwi. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na zawartość zestawu, w którym powinny znaleźć się elementy konieczne do montażu, takie jak profile, uszczelki, śruby i górne mocowanie. Dobry sprzedawca zawsze udziela gwarancji na oferowane artykuły.

Komfortowe kabiny prysznicowe

Czym kierować się przy zakupie akcesoriów łazienkowych? Wybierz kabiny prysznicowe, które są wygodne i pięknie prezentują się we wnętrzach. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat modeli z brodzikiem lub bez, skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy Ci znaleźć najlepsze rozwiązania.