Kabina prysznicowa z brodzikiem to jedna z najważniejszych części łazienki, która odgrywa istotną rolę, jeśli chodzi o jej funkcjonalność i estetykę. Przy wyborze i montażu kabiny prysznicowej można nawet nieświadomie popełnić wiele błędów, które wpłyną negatywnie na komfort jej użytkowania i wygląd. Sam montaż kabiny prysznicowej wymaga precyzji i uwagi, aby uniknąć późniejszych problemów i kosztownych napraw. W tym artykule omówimy najczęstsze błędy przy wyborze i montażu kabiny prysznicowej i podpowiemy, jak ich uniknąć.

Niewłaściwe wymiary kabiny prysznicowej

Jednym z największych błędów przy wyborze kabiny prysznicowej jest niewłaściwe określenie jej wymiarów. Przed zakupem kabiny prysznicowej należy dokładnie zmierzyć przestrzeń, w której będzie ona montowana, aby uniknąć sytuacji, w której kabina nie zmieści się w łazience. Warto pamiętać, że kabina powinna być na tyle duża, aby umożliwiać swobodne korzystanie z prysznica. Najczęściej popełnianym błędem jest wybranie zbyt małej kabiny, co na dłuższą metę przekłada się na dyskomfort podczas użytkowania. Warto zwrócić uwagę na fakt, że często w kabinie musimy zmieścić również półki na przybory pielęgnacyjne i kosmetyki.
Nie należy również zapominać o tym, że trzeba pozostawić odpowiednią przestrzeń na otworzenie drzwi — w mniejszych łazienkach najlepiej sprawdzą się kabiny z drzwiami przesuwnymi.

Kwestia prawidłowego umiejscowienia kabiny prysznicowej — funkcjonalny i bezpieczny prysznic

Jednym z błędów powtarzających się przy montażu kabin prysznicowych jest niewłaściwe ich umiejscowienie. Kabina prysznicowa powinna być umieszczona w łazience w taki sposób, aby możliwy był swobodny dostęp do niej bez przeszkód — szczególnie istotne jest, by nie kolidowała z innymi elementami wyposażenia. Kabina nie powinna także być zbyt blisko toalety lub umywalki, ponieważ może to prowadzić do problemów z wilgocią i pleśnią.

Nieuważny montaż kabiny prysznicowej — niedopatrzenie o nieprzyjemnych konsekwencjach

Montaż kabiny prysznicowej wymaga odpowiednich umiejętności i narzędzi. Nieprawidłowo zamontowana kabina prysznicowa może prowadzić do wycieków wody, co może uszkodzić podłogę i ściany łazienki. Ponadto kabina może się luźno trzymać i stwarzać niebezpieczeństwo upadku.
Podczas instalacji należy każdorazowo dokładnie zapoznać się z instrukcją montażu kabiny i postępować zgodnie z nią.

Brak odpowiedniego przygotowania powierzchni pod montaż kabiny

Przed montażem kabiny prysznicowej należy upewnić się, że powierzchnia, na której będzie ona zamontowana, jest odpowiednio przygotowana. Należy usunąć wszelkie pozostałości kleju lub starych uszczelek, a także wyrównać i oczyścić powierzchnię z kurzu i brudu. Przy montażu należy również pamiętać o poziomowaniu podłoża, aby uniknąć wypaczeń i nierówności. Nieprawidłowe przygotowanie powierzchni może prowadzić do wadliwej instalacji i przecieków.

Wybór i montaż kabiny prysznicowej są ważnymi aspektami podczas remontu łazienki. Niestety, wiele osób popełnia błędy w tym procesie, co może prowadzić do niepotrzebnych problemów w przyszłości. Aby uniknąć takiej sytuacji, należy dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i wymagania oraz skonsultować się z fachowcem przed zakupem i montażem kabiny prysznicowej, a najlepiej — zlecić instalacje łazienkowe profesjonaliście. Dzięki temu można mieć pewność, że kabina będzie odpowiednio dopasowana do potrzeb użytkowników i przestrzeni łazienki, a korzystanie z niej będzie komfortowe i bezpieczne.