Chcesz mieć wygodny i bezpieczny prysznic? Dowiedz się, na co zwracać uwagę przy jego zakupie. Wyjaśniamy, czym charakteryzują się najlepsze brodziki prysznicowe. Przekonaj się, jaka kabina sprawdzi się w Twoim wnętrzu.

Brodziki z kabiną – kryteria wyboru

Wyposażenie łazienki powinno być praktyczne i dobrze dopasowane do pomieszczenia. Właśnie dlatego wielu klientów decyduje się na brodziki z kabiną, które są bardzo proste w montażu. Można umieścić je praktycznie w każdym wnętrzu. Nadają się do zabytkowych kamienic, bloków, domów jednorodzinnych i apartamentów w nowym budownictwie. W sklepach są dostępne różne modele produktów. Warto wiedzieć, jakie są ich najważniejsze właściwości.

Głębokość brodzika

Wolisz prysznic, ale czasami chcesz skorzystać z wanny? Postaw na głęboki brodzik. W zestawie otrzymasz korek, którym możesz zatkać odpływ. To rozwiązanie, dzięki któremu możesz połączyć funkcjonalność natrysku i kąpieli w wannie. Świetnie sprawdza się w przypadku mycia małych dzieci, które mogą traktować kabinę jako małą wanienkę i korzystać w niej z zabawek kąpielowych. Przydaje się także przy zabiegach higienicznych związanych ze zwierzętami.

Innym rozwiązaniem są niskie brodziki. Ich poziom znajduje się bliżej podłogi, dzięki czemu nie odznaczają się na tle całej aranżacji. Są chętniej wybierane przez osoby mające problemy z poruszaniem się, które chcą zminimalizować stopień, jaki należy pokonać przy wejściu pod prysznic. Można je efektownie łączyć z różnymi stylami wnętrzarskimi.

Wymiary i kształt

Nie zapomnij o dopasowaniu odpowiednich wymiarów. Nowoczesne brodziki prysznicowe mają różne kształty.

Możesz zdecydować się na modele:

  • kwadratowe,
  • prostokątne,
  • półokrągłe,
  • pięciokątne.

Najpierw zastanów się, gdzie chcesz mieć prysznic. Jeśli Twoja łazienka jest mała, dobrym pomysłem jest maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni i zdecydowanie się na kompaktową kabinę narożną. Umieścisz ją w rogu pomieszczenia, a wokół zostanie optymalna ilość miejsca na pralkę, umywalkę i toaletę. Wśród najczęściej zamawianych przez klientów artykułów znajdują się modele półokrągłe typu slim. Ich kształt gwarantuje komfort dla użytkownika przy rozsądnym zużyciu metrażu. Przy zakupie trzeba dokładnie zapoznać się z opisem parametrów produktu i wymierzyć wybraną przez siebie strefę pomieszczenia.

Materiał i dodatkowe wzmocnienia

Pod prysznicem najlepiej sprawdzają się materiały o dużej odporności na uszkodzenia. Producenci wykorzystują między innymi akryl sanitarny, który nie jest podatny na zarysowania i przetarcia. Warto wybierać modele z dodatkowym wzmocnieniem. Gruby i mocny spód lepiej znosi obciążenia. Każda kabina prysznicowa z brodzikiem używana jest intensywnie i regularnie. Musi być dostosowana do różnej wagi użytkowników i stopnia nacisku. Pęknięciom i uszkodzeniom zapobiegają między innymi metalowe kratownice z nóżkami wtopionymi w akryl. Dużym atutem jest także wzmocnienie włóknem szklanym.

Kolorystyka

Styl planowanej aranżacji także ma znaczenie. Na tym etapie warto zastanowić się, w jakich kolorach będzie utrzymane wyposażenie łazienki. Białe brodziki są klasycznym rozwiązaniem. Wciąż należą do dominujących opcji, ponieważ zapewniają czyste i estetyczne wrażenie. Czarne modele są bardziej wyraziste i projektanci polecają je na przykład do wnętrz utrzymanych w stylu loftowym. Mogą kontrastować z jasnymi kafelkami lub wtopić się w ciemne tło wystroju.

Syfon brodzikowy

Wybrane produkty muszą być łatwe w czyszczeniu. Praktycznym rozwiązaniem są syfony z elementem umożliwiającym czyszczenie od góry. W zestawie powinien też znajdować się koszyk na nieczystości. Dzięki temu konserwacja prysznica jest prostsza i szybsza, a odpływ pozostaje drożny.

Nowoczesne brodziki z kabiną

Twój prysznic musi być wygodny, bezpieczny i łatwy do utrzymania w czystości. Wybierz brodziki z kabiną, które wykonane są z solidnych materiałów i mają odpowiednie wymiary. Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami. Pomożemy dopasować właściwe parametry.