hydrosan.eu Reviews with ekomi-pl.com
PROMOCJA! WANNY Z HYDROMASAŻEM NAWET DO -25% - TYLKO PRZEZ:  Timer

Jaką kabinę prysznicową wybrać?

2019-04-15 07:57:00
Jaką kabinę prysznicową wybrać?

W trakcie kompletowania wyposażenia łazienki, opłaca się mieć na uwadze to, że rzadko kiedy przeprowadza się jej całkowity remont. Dlatego nie warto oszczędzać na zakupie armatury łazienkowej. Nawet najdrobniejsze elementy muszą działać prawidłowo. Poprawne działanie uszczelek czy uchwytów ma niebagatelne znaczenie. Wpływają one na funkcjonalność urządzenia, które musi starczyć na przynajmniej kilka lat użytkowania.

Tworzywo

Polecanym materiałem, z którego jest wykonany brodzik dobrej jakości jest akryl sanitarny. Kabiny prysznicowe wykonane z innych tworzyw sztucznych mogą szybko żółknąć czy odkształcać się. Zdarza się, że na fakturze pojawiają się nieestetyczne rysy czy pęknięcia. Dlatego ważnym aspektem jest świadomy wybór urządzenia. Jeśli chodzi o wytrzymałe kabiny prysznicowe sklep oferuje wiele możliwości. Osobom o ograniczonej sprawności ruchowej poleca się modele z obniżonym brodzikiem, co umożliwi bezproblemowe wchodzenie i wychodzenie.

Wybór

Najlepszą radą na właściwy zakup jest wejście do środka prysznica. Jeżeli mamy taką możliwość, warto z niej skorzystać. Można w ten sposób sprawdzić, czy sposób otwierania drzwi nam odpowiada. Jeśli chodzi o kabiny z hydromasażem sklep posiada kilka opcji ich zamykania i otwierania. Drzwi mogą być przesuwne lub składane. Te dwie opcje sprawdzają się idealnie w wąskich i małych łazienkach. Jeśli w pomieszczeniu jest więcej przestrzeni, można pomyśleć o zakupie modelu z drzwiami skrzydłowymi. Ważne, żeby żaden z elementów nie skrzypiał ani nie piszczał. Tego rodzaju anomalia mogą świadczyć o tym, że nie są szczelne.

Dodatkowe funkcje

Jeśli wśród domowników są osoby lubiące korzystać z jacuzzi, warto zainwestować w jego namiastkę, czyli kabiny z hydromasażem. Zamontowane w środku dysze będą dbały o rozluźnienie mięśni całego ciała. W brodziku może być również umieszczony masażer do stóp. Niektóre modele mają także możliwość umieszczenia mechanizmu, który wytwarza parę wodną. Urządzenie nawilży skórę i wpłynie pozytywnie na drożność dróg oddechowych. Wśród dodatkowych możliwości cenionych przez użytkowników może być też m.in. możliwość rozmowy przez telefon czy odtwarzania ulubionej muzyki w trakcie kąpieli.

Wybór tworzywa, z jakiego jest wykonany prysznic ma ogromny wpływ jego żywotność. Ponadto, nie można zapominać o tym, że oprócz użytkowania, armatura musi być prosta do wyczyszczenia z zacieków czy osadów mydlanych. Decydując się na rozwiązania np. z jedną ścianą szklaną, ograniczamy trudną do czyszczenia przestrzeń.


Autor:Hydrosan