Nie ma lepszego miejsca na zażycie odrobiny relaksu niż własny ogród. Wszechobecna zieleń i świeże powietrze pozwalają uspokoić umysł i odetchnąć po całym dniu pracy. Nic jednak nie jest bardziej komfortowe pod względem przyjemności wypoczynku niż jacuzzi ulokowane w ogrodzie. Warto zainwestować w takie urozmaicenie ogrodu – to gwarancja relaksu i przyjemności z czasu wolnego. Pojawia się jednak pytanie o jej koszt – jaka jest cena takiego luksusu i z czego wynika? Co decyduje o jej wysokości? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Jacuzzi w ogrodzie – jak wybrać?

Różne sklepy oraz witryny internetowe oferują jacuzzi w różniących się o nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych cenach – skąd biorą się te różnice? Podstawowe cechy jacuzzi nie różnią się w przypadku poszczególnych modeli – są pięcioosobowe, mają oświetlenie LED, dzięki któremu można korzystać z jacuzzi o dowolnej porze. Różnice są zawarte w detalach, które, choć osobom mało zaznajomionym z tematem mogą wydawać się nieistotne, mają znaczący wpływ na komfort korzystania z jacuzzi.

Przykładowo, wanna ogrodowa jacuzzi spa-512B kosztuje dwadzieścia tysięcy złotych – taka cena decyduje, że to jeden z najtańszych produktów oferowanych przez sklep. Można zakupić go w dwóch wersjach kolorystycznych. Posiada 43 dysze, komputer sterowania, trzy pompy, dno antypoślizgowe, wielokolorowe światła LED, system czyszczenia dysz oraz wody. Dysze są wpuszczone w akryl, dzięki czemu nie wystają ponad akryl jacuzzi. Gwarantuje to wygodę siedzenia oraz wysoki komfort masażu. To jacuzzi, któremu nie można nic zarzucić – dodatkowo jest wykonane ze stali nierdzewnej, a akryl, którym jest pokryty, nie żółknie. Zachowuje więc świeży, zachęcający wygląd, pozwala cieszyć się chwilami relaksu, urozmaicanego masażem oraz przyjemnymi dla oka efektami świetlnymi, dlatego jest warte swojej ceny. Z jacuzzi można korzystać także z rodziną lub ze znajomymi – zapewnia wystarczająco dużo miejsca, by wygodnie zmieściło się tam pięć osób.

Z kolei jacuzzi, którego pełen opis znaleźć można na witrynie wanna ogrodowa jacuzzi SPA-406, jest droższe od przedstawionego w poprzednim akapicie o kilkanaście tysięcy złotych. Skąd tak znacząca różnica w cenie? Po pierwsze, droższa z wanien ma dość miejsca, by zmieściło się w niej siedem osób – to aż o dwie więcej niż w przypadku pierwszego z opisanych jacuzzi. Ma większą pojemność oraz przyjemniejszą dla oka obudowę. Posiada drewnianą obudowę oraz drewniane schody. Zamontowano w nim aż 163 dysze, dwie fontanny LED, a także cztery zagłówki piankowe z LED. Dodatkowo wanna posiada pojemnik do aromaterapii.

Podstawowe różnice

Podsumowując różnice, które występują między dwoma modelami jacuzzi, znacząco różniącymi się od siebie cenowo, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na ich pojemność. Droższa z wanien jest większa i bardziej pojemna. Może zmieścić się w niej więcej osób niż w tańszym odpowiedniku. Ma też bardziej elegancką obudowę. Posiada znacznie – bo aż ponad trzy razy – więcej dysz. Wszystko to wpływa na wyższą cenę takiego jacuzzi.

Wyróżniami głównie dysze:

  • wodne kierunkowe
  • wodne punktowe
  • wodne ROTACYJNE
  • dysze powietrzne

W droższym modelu dysz jest więcej, są one również większej średnicy co wymaga użycia silniejszych i mocniejszych pomp. Przekłada się to w dużym stopniu na efektywność masażu wodnego.

W droższym jacuzzi pojawiają się też elementy, które nie występują w przypadku wersji tańszej – na przykład podświetlane zagłówki piankowe czy pojemnik do aromaterapii. To pozorne drobnostki, które sprawiają, że kąpiel staje się o wiele przyjemniejsza. Cieszą oczy i wpływają na jakość masażu. Jednak obie wanny mają wiele zalet, które są zawarte zarówno w droższej, jak i w tańszej wersji. Przede wszystkim – koloroterapia. Oba modele jacuzzi mają oświetlenie LED w kilku kolorach, co odzwierciedla nieco wyższa cena.

Odpowiednie barwy wywołują określone reakcje na organizm, umożliwiając regenerację, pobudzenie lub uspokojenie. Kolory mogą też wzmocnić organizm, wyostrzyć zmysły i przywrócić równowagę wewnętrzną po stresującym dniu. W połączeniu z gorącą wodą i hydromasażem, koloroterapia naprawdę może czynić cuda. Oba modele jacuzzi mają też dno antypoślizgowe, które zapewnia bezpieczeństwo podczas przemieszczania się w zbiorniku.

Są wykonane ze stali nierdzewnej, mają dysze wpuszczane w akryl, posiadają także system czyszczenia dysz oraz filtracji wody. By mieć pełen komfort wypoczynku, zdecydowanie lepiej zdecydować się na droższy model jacuzzi, który zapewni więcej przyjemnych doznań, jednak w przypadku niskich zasobów finansowych można wybrać wersję tańszą, która również jest niezwykle atrakcyjną opcją. Robiąc zakupy w naszym sklepie, można mieć pewność atrakcyjnej ceny!