Choć wyjazd do SPA kojarzy się wielu z luksusem, nie musi tak być. Jeśli dysponujemy tylko odpowiednim metrażem, możemy codziennie czuć się jak bogacz na ekskluzywnym wypoczynku. Nie trzeba nigdzie wyjeżdżać, wystarczy udać się do własnej łazienki.

Spis treści:

  1. Domowe wodolecznictwo
  2. Wybór urządzeniaZ artykułu dowiesz się:

  • Jak w domowym zaciszu możesz cieszyć się luksusem porównywalnym do ekskluzywnego SPA
  • Jak regularne sesje relaksacyjne mogą przynosić ulgę w bólach stawów i mięśni, redukować stres oraz poprawiać sen
  • Jakie elementy powinna posiadać idealna wanna, w tym akrylowy brodzik odporny na zarysowania
  • Poznasz modele wanien i jakie akcesoria umilą kąpiel

Domowe wodolecznictwo

Potwierdzi to każda osoba, która miała możliwość skorzystania z wanny z hydromasażem. Ktoś, kto decyduje się na jej zakup jest prawdziwym szczęściarzem! Ma możliwość zanurzenia się w gorącej wodzie pełnej bąbelków czy wymasowania całego ciała strumieniami wody. Tego typu aktywność niesie za sobą wiele korzyści dla zdrowia. Hydroterapia, czyli leczenie wodą to jedna z najstarszych metod leczenia. Była bardzo popularna w starożytności, gdzie powszechnie korzystano z łaźni czy zażywano kąpieli w baliach. Warto wziąć z tego zachowania przykład, ponieważ regularne korzystanie z takiego urządzenia to przyjemny sposób na poprawę zdrowia. Masaż podwodny pod dyszą jest niezastąpionym lekarstwem na bóle stawów czy mięśni. Zmniejsza napięcia nerwowe, które powstają w wyniku nadmiernego stresu. Jest to także sprawdzone remedium na bezsenność. Rozgrzewające zanurzanie się w wodzie koi zmysły, co ułatwia zasypianie. To rozwiązanie docenią także osoby cierpiące na schorzenia układu oddechowego. Wdychanie pary wodnej to inhalacja, która zapewnia drożność.

Wybór urządzenia

Warto zainwestować w sprzęt, który będzie posiadał akrylowy brodzik. Im grubszy, tym lepszy. Ten typ zabudowy jest odporny na zarysowania i nie żółknie. Jeśli chodzi o wanny z hydromasażem sklep posiada wiele różnych modeli. Będą one pasowały zarówno do dużych, jak i mniejszych pomieszczeń. Jeśli posiadamy domek jednorodzinny z dużym ogrodem, opłaca się obejrzeć spa ogrodowe. Relaksacyjna kąpiel z widokiem na gwieździste niebo – to brzmi fantastycznie. Oprócz podstawowych elementów, najczęściej w skład zestawu wchodzi także wiele praktycznych akcesoriów. Wśród nich są chociażby poduszki umożliwiające podparcie głowy, oświetlenie podwodne czy rączka prysznicowa. Swobodne wejście i zejście umożliwiają dołączone schodki oraz poręcz. Producent zapewnia także osłonę brezentową, która sprawdzi się przy posiadaniu urządzenia na zewnątrz.

Opłaca się docenić korzyści, jakie mogą wynikać z regularnego używania wanny z funkcją masażu. Czasami na co dzień brakuje czasu na to, aby rozluźnić spięty kark czy wyprostować plecy podczas siedzenia przy biurku. Konsekwencje takich niekorzystnych dla ciała zachowań będą mniej odczuwalne, jeśli korzysta się z hydroterapii.