Ogród nie musi być wcale nudną przestrzenią. Kiedy wyposażamy przydomowe otoczenie w jacuzzi ogrodowe użytkowane cało rocznie, serwujemy sobie, jak i bliskim codzienną dawkę komfortu, którego wcześniej nie zaznaliśmy. Dzięki wybraniu nowoczesnego urządzenia, możemy zapomnieć o bardzo kosztownych wizytach w salonie odnowy biologicznej. Co mogą Nam zaoferować producenci jacuzzi ogrodowych na taras? Dlaczego warto będzie wyposażyć naturalną scenerię ogrodową w luksusowy mini basen z hydromasażem?  

Jacuzzi ogrodowe całoroczne – wakacje przez cały rok

Coraz większa ilość obowiązków, szybkie tempo życia i stres zdecydowanie nie sprzyjają zachwianiu dobrej kondycji psychicznej. Istotne będzie, aby zachowywać równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym i każdego dnia znaleźć czas na chwilę relaksu. Jacuzzi ogrodowe ustawione np. na tarasie pośród ogrodowej zieleni to najlepszy sposób na relaks i odskocznia od codzienności. Słońce, które chowa się za horyzontem, ciepła woda z łaskoczącymi nasze ciało bąbelkami, dziesiątki dysz masujących zmęczone mięśnie i przyjemny, lekki wiatr na twarzy – czy można sobie wyobrazić lepsze zakończenie ciężkiego dnia pracy?  

Jacuzzi ogrodowe całoroczne można wykorzystać niezależnie od aury i pory roku. Niska temperatura i zalegający śnieg nie są żadnym problemem. Wręcz przeciwnie – relaksująca sesja w ciepłej wodzie, nad którą unosić się będą kłęby pary, stworzy za progiem domu klimat panujący w luksusowych hotelach i termach pośród górskich szczytów. Dostępne w naszym asortymencie w konkurencyjnych cenach ogrodowe jacuzzi całoroczne na taras to świetne rozwiązanie także na prywatnej posesji, które pozwala na przyjemne spędzenie czasu z bliskimi. Relaks w kąpieli we własnym spa po ciężkim dniu pracy czy skorzystanie z niego w ramach spotkania albo imprezy ze znajomymi gwarantuje niepowtarzalne, błogie chwile.

Duży wybór dla Twojego komfortu

Specjalnie dla tych osób, które pragną w maksymalnym stopniu cieszyć się swoim życiem i codziennie oddawać się przyjemności, stworzono luksusowe wersje urządzeń. Pośród mnogości dostępnych na rynku opcji znaleźć można nie tylko mini baseny, ale i mniejsze wanny z hydromasażem, które dopasowują się do przestrzeni mających ograniczony taras. Bez względu na to, jaki model wybierzemy, możemy być pewni, iż dokonamy trafnego wyboru. 

Ogrodowe jacuzzi na tarasie dostarcza wielu wrażeń na miarę wizyt w profesjonalnym SPA. Wysokiej jakości jacuzzi są dopracowane w najmniejszych szczegółach, aby zapewniać użytkownikom maksymalny komfort użytkowania. Idealnie wyprofilowane siedziska, głęboka konstrukcja, aromaterapia i koloroterapia, nowoczesne systemy dysz masujących koją zmysły i rozpieszczają ciało, dostarczając Nam energii na sprostanie wyzwaniom dnia codziennego. 

O czym należy wiedzieć, zanim wybierzemy odpowiednie jacuzzi do ogrodu?  

Jacuzzi ogrodowe całoroczne nie jest jak na razie nazbyt popularne w naszym kraju, niemniej należy przyznać, iż taka propozycja wydaje się być kusząca i jak najbardziej możliwa do zrealizowania. 

Posiadanie jacuzzi nie jest już dzisiaj niczym niezwykłym. Jacuzzi to bowiem nic innego, jak wygodna i duża wanna z hydromasażem. Jednakże czy prywatne SPA można także urządzić w ogrodzie? Odpowiedź brzmi: oczywiście że, tak niemniej jednak pod warunkiem wybrania wanny, która będzie przeznaczona do zastosowania na zewnątrz. Takie wanny obecnie oferuje coraz więcej producentów. Ponadto z większości ogrodowych jacuzzi na taras możemy z powodzeniem korzystać przez cały rok. 

Wymagania techniczne

Celem właściwego funkcjonowania wanny z hydromasażem potrzebne będzie zasilanie elektryczne, ujęcie czystej wody i odpływ kanalizacyjny. O ile wymienione powyżej warunki spełniać będzie każda łazienka, o tyle w przydomowym ogrodzie nie będzie to takie proste. Wprawdzie wodę do tak zlokalizowanego jacuzzi można z powodzeniem doprowadzić za pomocą węża ogrodowego, zaś pozostałości po kąpieli wypuścić na trawnik. Nie są to jednakże odpowiednie rozwiązania i zgodne z zaleceniami producentów wanien. 

Całoroczne jacuzzi na taras z hydromasażem wymagać będzie podpięcia do oddzielnego obwodu elektrycznego. Takie podłączenie winien wykonać elektryk, który posiada odpowiednie uprawnienia. Konieczne będzie w takim przypadku uwzględnienie bezpieczeństwa użytkowników, jak i przestrzeganie zasad sztuki budowlanej.  

Do całorocznego jacuzzi na taras, które zlokalizowane będzie w ogrodzie przydomowym trzeba będzie także doprowadzić instalację kanalizacyjną i wodną. Pozbycie się wody z kąpieli do gruntu jest niedopuszczalne. Także i te prace lepiej będzie powierzyć odpowiednim fachowcom, tak ażeby mieć pewność, iż zachowamy gwarancję na wannę. 

Jeszcze jednym wymogiem technicznym będzie właściwa ilość miejsca na działce. Dostępne obecnie zewnętrzne jacuzzi ogrodowe na taras mają różnorodne wymiary (począwszy od niedużych na 2-3 osoby, po przestronne ,,mini baseny”, w których bez problemu zmieści się 6 osób na raz). Najlepiej, jeżeli jacuzzi będzie zlokalizowane w pobliżu domu, a jednocześnie z dala o spojrzeń sąsiadów, czy wścibskich przechodniów. Wybrane miejsce powinno być także odpowiednio nasłonecznione i oddalone od krzewów i drzew, które mogłyby zanieczyścić wodę opadającymi liśćmi. 

Jacuzzi ogrodowe dostępne przez cały rok

Z pewnością wiele osób użytkujących zewnętrzne konstrukcje nadal korzysta z zalet hydromasażu wyłącznie latem, niemniej na rynku dostępnych jest sporo wanien, które mogą funkcjonować niezależnie od panującej pory roku i pogody. 

Jacuzzi ogrodowe całoroczne powinno mieć solidnie wykonaną izolację termiczną. Wymagać będzie także nieustannego zasilania energią elektryczną. Spełnienie tych warunków sprawi, iż znajdująca się w nim woda nie zamarznie, a jej podgrzewanie do odpowiedniej temperatury jest ekonomiczne i łatwe (wystarczy wcześniej odpowiednio ustawić programator, a o wybranej godzinie będziemy mogli cieszyć się hydromasażem). I to nawet przy dużym mrozie czy utrzymującej się warstwie śniegu. 

Jacuzzi ogrodowe całoroczne winno być umieszczone nie dalej, aniżeli 10 metrów od wejścia do budynku. Taki dystans pokonamy w parę sekund. Przez tak krótki czas na pewno nie zdążymy zmarznąć. 

Generalnie rzecz ujmując, producenci całorocznych jacuzzi ogrodowych na taras zewnętrznych nie określają własnych produktów jako tylko sezonowe. To upodobania klientów powodują, iż niektóre z nich tracą użyteczność na czas zimy. Większość spośród nas obcowanie z wodą kojarzy się bowiem z ciepłem i promieniami słonecznymi. W gruncie rzeczy jednakże prawie każde jacuzzi może być używane przez cały rok, a kto chociaż raz wypróbował gorący hydromasaż w czasie zimowej aury, z pewnością będzie chciał go powtórzyć. 

Warto zdawać sobie sprawę z faktu, iż o sezonowym użytkowaniu całorocznego jacuzzi ogrodowego nie decydują względu techniczne, ale koszty użytkowania. Wprawdzie sprzęty oferowane przez renomowane firmy mogą być energooszczędne, niemniej jednak i tak wydatki na ogrzewanie wody w zimie będą dużo wyższe, niż latem. 

Konieczność dezynfekowania jacuzzi ogrodowego 

Każde jacuzzi (również ogrodowe) wymagać będzie systematycznego czyszczenia i dezynfekcji. Jeżeli nie będziemy odpowiednio dbali o wannę, w jej wewnętrznych systemach masujących mogą wystąpić zatory, które mogą spowodować całkowitą awarię sprzętu.  

Wśród dostępnych na rynku całorocznych jacuzzi ogrodowych na taras istnieją takie, które trzeba konserwować ręcznie i takie, które dezynfekują się samoczynnie. Konserwacja ręczna polegać będzie na przepłukiwania dysz wodą wymieszaną ze środkiem dezynfekującym. W drugim wypadku wystarczy mieć na uwadze konieczność uzupełniania pojemnika z płynem dezynfekującym i uruchamianie czyszczącego programu.  

Jaki jest koszt zakupu jacuzzi ogrodowego?  

Jeżeli rozglądamy się za jacuzzi ogrodowym całorocznym, jednym spośród pierwszych pytań z dużym prawdopodobieństwem będzie: ile kosztuje odpowiedniej jakości jacuzzi? Odpowiedź brzmi: to zależy od co najmniej kilku kwestii. Ceny jacuzzi ogrodowych całorocznych nie są objęte tajemnicą handlową. Główną jednakże przyczyną, dla której nie są one widoczne na stronach sklepów, może być to, że różnią się one, gdyż zależą od szeregu istotnych czynników. Poniżej wyjaśnimy dokładnie, na czym polegają czynniki, które wpływają na cenę jacuzzi ogrodowego całorocznego na taras. 

Co zadecyduje o cenie jacuzzi ogrodowego całorocznego? 

Właściwej jakości jacuzzi ogrodowe całoroczne to nie tylko i wyłącznie zakup, ale także inwestycja na długie lata i tak samo, jak w przypadku zakupienia samochodu – wybranie konkretnej wersji silnika i wyposażenia dodatkowego może znacząco zmienić cenę wybranego przez nas modelu. Po tym, jak dokonamy rozeznania, być może dojdziemy do wniosku, że to bardziej podstawowa wersja jacuzzi ogrodowego całorocznego, która będzie pozbawiona dodatkowych bajerów i oświetlenia, jest właśnie przeznaczona dla Nas.

Przede wszystkim jednakże zasługujemy na uzyskanie właściwych informacji, które pomogą nam w podjęciu popartej wiedzą decyzji. Pomogą one nam w zrozumieniu, z jakich przyczyn ceny mogą znacząco różnić się od siebie i dlaczego rozglądanie się za najniższą spośród nich nie zawsze będzie dla nas najbardziej opłacalnym wyborem. Ostatecznie jako obeznani już kupujący, będziemy w stanie samodzielnie podjąć decyzję odnośnie do tego, jaki model całorocznego jacuzzi ogrodowego albo jakie jego funkcje i właściwości będą najlepsze dla Nas i Naszych najbliższych. 

Ważne czynniki, które mają bezpośredni wpływ na cenę jacuzzi ogrodowego całorocznego, to między innymi: 

  • Wzornictwo,
  • Jakość,
  • Rozwiązania technologiczne,
  • Funkcje,
  • Rozmiar. 

Najprawdopodobniej po przeczytaniu tego tekstu, nasza wiedza na temat modeli jacuzzi ogrodowych całorocznych na taras jest całkiem spora. Należy brać zawsze pod uwagę zmienne właściwości różnych modeli jacuzzi podczas ich zakupu. Oczywistym jest, iż jacuzzi mające wyższą jakość wykonania czy też większe wymiary będzie sporo więcej kosztować. Istnieją jednakże pewne dodatkowe czynniki dotyczące ceny, których możemy nie być świadomi. 

Zobacz nasze akcesoria do Jacuzzi

Niektóre spośród zmiennych, które wpływają na ostateczną cenę jacuzzi ogrodowego całorocznego, nie będą zależne od modelu, który wybierzemy. Ale przykładowo od takich względów, jak miejsce zainstalowania. Nie będzie to bowiem nic dziwnego, iż taki sam model jacuzzi, niemniej jednak dostarczony w innej części świata czy też nawet kraju będzie w wyceniony inaczej, a związane to będzie na ogół z takimi kwestiami, jak:  

  • Świadczone przez dystrybutora różnorodne usługi, które towarzyszą sprzedaży,
  • Koszty mające związek z dostawą czy magazynowaniem,
  • Koszty transportu z fabryki producenta.